Сергій Чернов: Харківщина має невикористаний потенціал, цікавий для інвесторів

Харків з робочим візитом відвідав Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (з офісом у Дніпрі) пан доктор Штефан Кайль.

Офіційну зустріч провів голова Харківскої обласної ради Сергій Чернов.

Сторони зустрілися для особистого знайомства та обговорення поточної ситуації в регіоні в галузі економіки, культури та енергоефективності, а також питань імплементації реформи децентралізації та гуманітарної ситуації в Харківській області.

У серпні 2019 року пана Штефана Кайля було призначено Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку. Це перший офіційний візит пана Генерального консула до Харкова.

За словами Сергія Чернова, завдяки підтримці уряду та народу Німеччини, вдалося реалізувати багато ініціатив у громадах Харківщини.

«Не можу не відзначити роль Генерального консульства у ефективній співпраці і розвитку відносин між Харківщиною та ФРН у галузях науки, культури, освіти, гуманітарній допомозі та підтримці ініціатив», – зазначив очільник обласної ради.

У ході зустрічі Сергій Чернов запропонував німецькій стороні використати інженерний потенціал та промислові майданчики Харківщини – при залученні сучасних технологій та інвестицій, промислові підприємства регіону стануть потужнішими.

Пан доктор Штефан Кайль відзначив інтенсивні взаємовідносини в сферах освіти, науки та економіки та наголосив, що основним напрямком розвитку бачить залучення до регіону міжнародних інвестицій.

«Харківщина має що запропонувати –  це і сфера IT, потужна система освіти та агрокластер. Є ще багато точок перетину, де ми можемо покращити і підвищити рівень взаємовідносин, хоч вони й вже на високому рівні, але немає нічого, чого не можна покращити», – зазначив пан Генеральний консул.

Він також зауважив, що важливо розвивати співробітництво не тільки у галузях економіки й промисловості, а й у культурній галузі.

Сергій Чернов висловив надію, що розвиток співробітництва дасть можливість створювати робочі місця, отримувати податки і повернути робочу силу, зокрема інженерно-технічних працівників, які вимушені шукати кращої долі за кордоном.

«Сьогодні обговорили весь спектр того, що вже зробили разом й за що ми вдячні німецькій стороні і окреслили перспективи. Я хотів би, щоб ми будували взаємовідносини не тільки на допомозі сильнішого слабкому, тому що в України дуже багато сильних сторін, в Харківському регіоні особливо, багато невикористаного потенціалу», – резюмував голова Харківської обласної ради.

Довідково. У рамках проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» в рамках Ініціативи інфраструктурної програми для України реалізується Німецьким бюро міжнародної співпраці «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit» (GIZ). В області впроваджується 55 проектів у дванадцяти районах та шести містах на суму понад 95,4 млн гривень.

Нагадаємо.