Сергій Чернов: Існує спосіб, у який громада може відремонтувати автодорогу, що не має власника

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов пропонує алгоритм, при застосуванні якого орган місцевого самоврядування отримує можливість виділяти бюджетні кошти на ремонт автомобільної дороги, яку визнано безхазяйною.

Cтан доріг, які не відповідають елементарним вимогам безпеки руху – одна із проблем в Україні. Навіть за наявності у місцевому бюджеті ресурсів для часткового ремонту, громада не може це зробити просто через відсутність власника дороги.

«Але алгоритм спрямування коштів місцевого бюджету та бюджетів інших рівнів на ремонт або реконструкцію безхазяйної автодороги існує. За основу такого алгоритму, напрацьованого в результаті проведених консультацій, взято статтю 335 Цивільного кодексу України.

Орган місцевого самоврядування бере на облік нерухоме майно, а саме – автомобільну дорогу, про що робить оголошення у друкованих засобах масової інформації. Одночасно в оголошенні робиться запит до можливих балансоутримувачів, зокрема Служби автомобільних доріг або сільськогосподарських підприємств тощо.

Від можливих власників надходить інформація про наявність у них на балансі цієї дороги. За відсутності інформації про балансоутримувача запит подається тричі протягом року.

Після завершення одного року з дня взяття на облік безхазяйної автомобільної дороги, вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Перед взяттям на облік безхазяйної автомобільної дороги орган місцевого самоврядування проводить оцінку майна. Рішення про взяття на баланс автомобільної дороги виноситься на розгляд сесії органу місцевого самоврядування – місцевої ради.

Після взяття автомобільної дороги на баланс уможливлюється виділення коштів місцевого бюджету та бюджетів інших рівнів на ремонт або реконструкцію об’єкта».

Нагадаємо.