Сергій Чернов: На Харківщині є кластери, які можуть стати ядром економіки регіону

“За умови підтримки держави у питанні адаптації законодавства у бік проєктів інноваційного розвитку, економіка регіону може значно покращитись”, – таку думку висловив депутат обласної ради Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук.

“По-перше, це газодобування, нафтовидобування, переробка. 40% українського газу добувається саме в Харківській області. Навколо цього можна організувати великий комплекс робіт по різних напрямках і залучати до співпраці інші регіони.

Машинобудування, але в широкому сенсі. Особливо перспективним є енергетичне машинобудування. Також, існує значна кількість підприємств, які є субпідрядниками у великих замовленнях. І їм треба не заважати працювати. Це гігантські комплекси і велика кількість працевлаштованих людей. Сьогодні ці підприємства конкурують з провідними компаніями світу, але тільки держава може допомогти їм вийти на нові ринки, зокрема Європи, Китаю та Азії.

Аерокосмічна галузь. Вона технологічна і високорозвинута у нас. Представлена в меншому сегменті ніж машинобудування, але існує багато проєктів, в тому числі і за кордоном, які не можуть обійтися без наших наукових і технічних розробок. Сьогодні в цю галузь треба вкладати і дати можливість розвиватись, бо «світлі голови», які там зайняті врешті решт знайдуть більш якісні умови для роботи і це може бути вже не Харківщина.

Сільське господарство, переробка, харчова промисловість. В області 2,4 млн га сільгоспугідь, біля 2 млн га пашні і кращих чорноземів! Цей бізнес також є конкурентоздатним та затребуваним. Його необхідно розвивати, але продавати не сировину, а спонукати до створення підприємств з переробки.

Розвиток цього кластеру однозначно призведе до покращення інфраструктури у сільській місцевості.

ІТ кластер. Харків – є батьківщиною з підготовки кадрів в унікальних вишах, які є провідними не тільки у державі, а і у світі. Завдяки стрімкому розвитку  ІТ Харківщина стає центром розвитку високих технологій. Найбільш ефективним і перспективним для підтримки IT-кластерів сьогодні стало венчурне інвестування. Наше завдання – максимально цьому сприяти.

Світовий досвід показує, що у розвинених країнах та у країнах з перехідною економікою, політичні лідери часто орієнтуються на стратегію розвитку кластерів. Головна мета – повторити успіх, якого досягли країни і регіони, що зуміли сформувати найбільш конкурентоспроможні виробничі системи”, – написав Сергій Чернов у Фейсбук.

Нагадаємо.