Представництво ООН ініціює розвиток місцевих проектів на Харківщині

У Будинку рад відбулася зустріч із делегацією Представництва Організації Об’єднаних Націй в Україні. Участь у заході взяли голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, координатор системи ООН в Україні, координатор з гуманітарних питань пані Оснат Лубрані, представник Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні пані Лотта Сільвандер.

В ході діалогу сторони обмінялись думками щодо співробітництва із системою ООН в Україні, предметно обговорювались можливості для розширення меж співпраці та підтримки регіональних ініціатив.

Так, пані Лубрані висловила бажання «звернути більш пильну увагу на підтримку взаємодії місцевого самоврядування і громадянського суспільства шляхом розвитку місцевих проектів, а не лише загальнонаціональних».

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради: «Між Харківською областю і проектам ООН склалася чудова історія, майже десятирічна. За період співпраці ми реалізували понад 140 проектів на загальну суму понад 50 млн грн. А найголовніше, ми адаптували цю концепцію до обласних конкурсів, які успішно реалізовуються вже понад вісім років. З обласного бюджету виділяються кошти на співфінансування проектів розвитку громад, обсяг яких цьогоріч складає понад 80 млн грн. Конкурс зумовлює конкуренцію проектів та громад, що спонукає їх до самовдосконалення».

Окрім вже втіленого, за словами голови обласної ради, відкрито нові орієнтири для взаємодії:

«Новий етап взаємовідносин – підписання угоди у листопаді минулого року між Харківською обласною радою і ПРООН. На виконання цього документа було проведено навчання понад ста представників ОТГ. Це конкретна допомога на користь впровадження децентралізації, підсилення розвитку громад. Дуже вдячні за допомогу. Головне – досягати поставлених цілей та отримувати результати, які базуються, насамперед, на довірі владі та розвитку громад».

Представники ООН в Україні обіцяли уважно вивчити всі пропозиції Харківщини для того, аби експертна й фінансова підтримка організації була максимально ефективною.

Довідково. Серед ініціатив, які нині реалізовуються у співпраці з ПРООН, з листопада 2018 року Харківська обласна рада в рамках Комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017 – 2021 роки» активно сприяє в реалізації Проекту «HOUSES» – «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для впровадження сталих енергоефективних рішень».

ЄС надає фінансування для реалізації проекту розміром 4 млн євро в рамках Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). Проект триватиме 2 роки (до 30 вересня 2020 року). На сьогодні Харківською обласною радою проведено чотири навчальних семінари для представників ОСББ та органів місцевого самоврядування (у Харкові, Куп’янську, Чугуєві та Змійові). Загалом участь у заходах взяли 106 осіб.

Нагадаємо.