Сергій Чернов: Вважаю, що не можна антикризову політику та проекти Відновлення України відкладати на потім

Відбулась Конференція присвячена обговоренню нових невідкладних питань в в умовах сьогодення «Глобалізаційні виклики: Урядування майбутнього».

Конференція проходила за ініціативи Лариси Комахи директорки Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора філософських наук.

Президент УАРОР Сергій Чернов виклав свою точку зору щодо головних аспектів Конференції.

«Я вважаю, що не можна антикризову політику та проекти Відновлення України відкладати на потім! Це була б велика помилка.

Про проблеми та втрати ми багато будемо говорити. Їх масштаб, як у цілому для нашої країни, так і для для окремо взятих областей, районів, громад, родин повністю не зрозумілий?!

Бо тільки на сьогодні, за думкою експертів, втрати ВВП України понад 35%, прямі збитки біля 700 млрд.дол. По різним оцінкам вимушено покинули свої домівки до 13 млн. людей.

 На моє переконання зявились нові виклики:

  1. де-індустріалізація (знищено більше 200 промислових підприємств, ~600 змінюють свою юридичну адресу; руйнуються міста і села.
  2. де-урбанізація (регіони, райони, громади можуть зіткнутись з втратою ресурсу для відновлення економічної основи).
  3. соціальна де-капіталізація (стихійне переселення в центральні, західні області України та за кордон можуть привести до істотних змін професіонального та демографічного складу потерпілих територій, особливо в промислових зонах, моно-містах).
  4. руйнування виробничо-коопераційних зв’язків бізнесу, підвищення ризиків ведення бізнесу, падіння обсягів виробництва, податків).

Але економіка живе навіть в умовах війн та катастроф. Вона спрощується до забезпечення першочергових потреб людей. Харчування, транспорт, ЖКГ, звязок тощо. На жаль, зявляються бартерні схеми, мінімізуючи ризики розрахунків та можливі втрати.

Ключову роль під час війни набувають «центри влади», котрі регулюють та контролюють економічну діяльність (державна вертикаль, ОМС, бізнес).

Сьогодні, як ніколи, необхідне з боку державних органів влади регулювання відносин, безпека, силова та кредитна підтримка.

Тому, вважаю, що «Нова згуртованість навколо Відновлення України» є конче необхідною, так як Українці та наші друзі за кордоном об’єднались навколо допомоги Збройним силам України, ССО, ТРО. Для реанімації окремих секторів економіки, залучення мільйонів чоловік переселенців до економічної активності, відновлення керованості усіх процесів під час війни, укріплення довіри між владою та діловими кругами, мінімізації впливу «тіньової економіки».

Тобто, ще раз повторю своє переконання: «Нам необхідно усім вчитись жити в таких умовах!!! Все буде Україно!!!», – коментує президент УАРОР Сергій Чернов.

Нагадаємо.