На Харківщині продовжують обговорювати майбутню кількість районів

«Трьохмільйонна область не може мати чотири райони», – таке переконання висловив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час пресконференції.

«Я вважаю, трьохмільйонна область не може мати чотири райони.  Пропозиція деяких експертів  – один район з населенням близько 1,9 млн чоловік, до якого включили місто Харків і ще 13 районів області,  – абсурдна», – сказав голова обласної ради.

За його словами, логіка повинна  бути не тільки у тому, щоб створювати райони пропорційно чисельності населення, а й стосовно логістики, зручності для людей, що там проживають. З цього питання повинна бути виважена державницька позиція.

 «За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч.

Тому спочатку ми пропонували створити 9 районів, потім зрозуміли, що пропозицію можна оптимізувати і запропонували створення 7 районів, менше просто не може бути. Це була б та адміністративно-територіальна організація здатна забезпечувати життєдіяльність області», – розповів Сергій Чернов.

Нагадаємо.