Депутати пропонують оголосити 2021 рік – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії

На пленарному засіданні ХXIV сесії Харківської обласної ради депутати ухвалили Звернення до центральної влади щодо питань, пов’язаних із захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У Зверненні йдеться про необхідність увічнення безсмертного подвигу громадян, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вшанування пам’яті загиблих і померлих, посилення соціального захисту ліквідаторів і потерпілих, продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Чорнобиля.

Внесення на розгляд Верховної Ради України законодавчих пропозицій щодо відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім щодо поліпшення пенсійного забезпечення, виділення житла найбільш нужденним чорнобильцям; поліпшення медичного забезпечення усіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«На Харківщині, де було започатковано громадський чорнобильський рух, місцеві державні адміністрації разом із органами місцевого самоврядування постійно, вшановуючи пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів, надають можливу допомогу чорнобильцям та членам їхніх сімей.

 Разом із цим, починаючи з 2008 року, чорнобильці не відчувають належної уваги до себе з боку Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, системними стали порушення вимог Конституції України, згідно з якими захист постраждалих є обов’язком держави», – зазначено у зверненні.

Зважаючи на викладене, депутати обласної ради виступили з ініціативою оголошення наступного 2021 року – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії та заснування відзнаки Президента України Пам’ятної медалі – «За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи».

Нагадаємо.