Затримано посадовця за підозрою у державній зраді

За даними СБУ українського чиновника завербував у 2017 році в Росії полковник ФСБ Росії Олександр Ушаков.

Ушаков познайомився з українським чиновником у 2016 році у місті Нальчик Кабардино-Балканської Республіки РФ. На території країни-агресора український чиновник перебував з туристичною метою. Надалі вони зустрічалися в Чехії, Греції, Білорусі і в РФ.

«Нами встановлено, що громадянин України, використовуючи своє службове становище, а також доступ до різного роду інформаційних масивів і матеріалів, збирав і передавав російським спецслужбам інформацію про молодіжні організації, рухи, їхніх лідерів, діяльність та фінансування релігійних громад різних конфесій, національно-патріотичних об’єднань громадян, їх проекти, керівників, ступінь впливу на розвиток ситуації, співробітників Харківської міської ради тощо», – повідомили в СБУ.

Посадовця затримали 5 березня у Харкові.

Йому було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада), і судом обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою 60 діб.

Триває досудове розслідування.

Довідково. У СБУ нагадали, що звільняється від кримінальної відповідальності той, хто «на виконання злочинних завдань іноземної держави, організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання».

Нагадаємо.