На Харківщині знайшли арсенал зброї та вибухівку, яку готували для терактів

У Харківській області знайшли сховище зброї та вибухівки, яке облаштували учасники незаконних збройних формувань

За відомостями прес-центру Управління СБУ, контррозвідники Служби безпеки України виявили на Харківщині схрон з бойовими засобами ураження, у тому числі реактивними штурмовими гранатами РШГ-1 виробництва РФ. Це стало результатом слідчих дій стосовно бойовика терористичної організації «ЛНР», якого працівники спецслужби затримала напередодні.

«Співробітники спецслужби під час проведення подальших слідчо-оперативних дій виявили у бойовика нотатки із GPS-координатами, які вказували на місце у лісі неподалік Харкова. За результатами пошукових заходів виявлено схованку із щільно упакованими військовими засобами ураження російського виробництва», – зазначено у повідомленні.

Зі схрону вилучено 10 гранат (РШГ-1, РПГ-22, РПГ-26); 2 протипіхотні міни МОН-50; 30 гранат Ф-1 та РГД-5; 20 запалів до ручних гранат; майже 6 кг пластичної вибухівки; 6 електродетонаторів; 2 запалювальні трубки; десятки метрів детонуючого та вогнепровідного шнурів; електродріт і елементи живлення; понад 2200 набоїв калібру 5,45 та 7,62 мм.

За попередніми висновками, схованку облаштували учасники незаконних збройних формувань для вчинення терористичних актів на підконтрольній українській владі території.

Фігурант за власною ініціативою розпочав співробітництво з російсько-терористичними військами. У складі незаконного збройного формування він брав активну участь у бойових діях проти підрозділів Збройних Сил України.

Під час одного з нападів на позиції українських військових бойовик зазнав поранення, пройшов лікування на території країни-агресора і вирішив залишитися в Росії, розраховуючи отримати російське громадянство. Проте отримав тюремний термін за незаконні оборудки з наркотиками. Після відбуття покарання повернувся в Україну.

Під час проведення обшуку за місцем мешкання зловмисника у передмісті Харкова, виявлено та вилучено бойові гранати РГД-5 та РГО з запалами.

Нагадаємо.