Харківський Університет увійшов до складу китайського Освітнього Альянсу

В рамках візиту представників Альянсу відбулась церемонія прийняття Університету сільського господарства до складу Освітнього Альянсу «Один пояс – один шлях».

Представники Альянсу взяли участь в Українсько-китайському науково-практичному  форумі «Цифрове майбутнє технологій» та у відкритті Українсько-китайського центру.

З генеральним секретарем Освітнього Альянсу «Один пояс – один шлях» (КНР) Хе Джуном зустрівся голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, також ректор Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Олександр Нанка, представники університету.

Сторони зустрілися з метою обговорення стану та перспектив співпраці між Харківщиною і Китайською Народною Республікою в галузі освіти, підготовки кадрів, культури та обміну досвідом.

«Між Харківською областю та  провінціями Китаю розвивається співробітництво у різних сферах. Є позитивна динаміка за минулий рік з товарообігу між регіоном і китайським бізнесом – він збільшився на 15 відсотків. Це гарні тенденції, що сприяють створенню нових робочих місць, залученню інвестицій, надходженню податків до місцевих бюджетів.  Важливим є й розвиток співробітництва у сфері науки та освіти, адже це сьогодення і майбутнє нашої країни» – зазначив Сергій Чернов.

За словами ректора університету, створений у рамках співробітництва в Альянсі Українсько-китайський центр стане платформою, на якій буде реалізовуватися подальше співробітництво у галузях освіти, науки, а також у виробництві.

«Головна увага приділятиметься активізації обміну технологіями, фахівцями, співпраці у сфері культури, практичної реалізації принципу «від спільного розвитку – до спільного процвітання», – Олександр Нанка.

Сергій Чернов зазначив, що це добра ініціатива та ефективна платформа для співпраці закладів освіти. Він побажав процвітання і розвитку Центру та самому Освітньому Альянсу.

Довідково. До складу Альянсу входить понад 75 закладів освіти та наукових установ п’яти континентів. Більшість з них – професійно-технічні інститути та коледжі.

Нагадаємо.