У Харкові нагадали про права виборців

З початку проведення виборчої кампанії  по всій Україні було зареєстровано більше 3,5 тисяч повідомлень про порушення. Майже 200 з них мають ознаки кримінального правопорушення.

Відповідні дані озвучили головному управлінні Нацполіції. Серед злочинів найчастіше виявляють підкуп виборців. Далі йдуть хуліганські дії  та дії, пов’язані зі знищенням та пошкодженням майна. Поліція реагує на найменші порушення, такі, наприклад, як випуск друкованих матеріалів без вихідних даних.

Щодо підкупу виборців – Іван Варченко, радник міністра МВС: «Це кримінальний злочин, 160 стаття Кримінального кодексу України, згідно з якою покарання несуть усі суб’єкти, які беруть участь у підкупі виборців і виборець, який бере гроші, має шанс отримати до 2 років обмеження волі і тих, хто організовує такий підкуп виборців, мають шанси отримати ув’язнення до  7 років».

Проводити передвиборчу кампанію дозволено виключно на волонтерських засадах. Кожен, хто піде на виборчу дільницю має знати, що робити фото чи відеозйомку з бюлетенем заборонено. За фотографію в кабінці можна отримати покарання до 3 років обмеження волі. Розкриття таємниці голосування визначено в 159 статті Кримінального кодексу України.

Крім того, до 3 років обмеження волі може отримати і той виборець, який спробує винести бюлетень за межі виборчої дільниці. При передачі бюлетеня іншим особам є ризик потрапити за грати до 7 років.

В Харківської області, у день виборів буде задіяно більше 10 тисяч працівників, які забезпечуватимуть правопорядок. Це поліцейські, нацгвардійці, підрозділи прикордонних служб та працівники Служби з надзвичайних ситуацій.

Олег Бех, начальник ГУНП у Харківській області: «При виявленні будь-яких порушень, під час проведення виборчого процесу, поліцейські просять громадян звертатись на гарячу лінію 102, писати на електронну адресу Національної поліції тощо. Тим часом, соцопитування констатують, що 80% харків’ян збираються виконати свій громадянський обов’язок та підуть на вибори».

Нагадаємо.