Останні новини

На Харківщині створили єдиний в Україні розсадник рідкісних ягідних рослин

Біля селища Васищве Харківського району працює єдиний в Україні розсадник рідкісних ягідних рослин.

Розсадник, який було закладено два року тому, вступив у плодоносний період. Тут вже вирощують жимолость, смородину золотисту, шипшину, актинідію, іргу канадську, гумі або лох багатоквітковий, шефердію, мушмулу германську та кизил. Про це пише agronews.ua.

«Це малопоширені, але перспективні для аграріїв нішеві культури.

Так, гумі – це високоврожайний плодовий листопадний деревовидний чагарник висотою близько 1,5-2м и до 2м в діаметрі. В червні Гуммі покривається медоносними блідо-рожевими квітами, які звисають з гілок, як сережки. Пізніше починається плодоношення не великими, схожими на кизил, овальними соковитими ягідками червоного кольору, які мають лікувальні властивості і за корисними властивостями не поступаються ягодам обліпихи», – розповіла кандидатка сільськогосподарських наук, консультантка з органічного землеробства Лариса Шедєй.

Мушмула – найближчий родич глоду, айви і груші. Плоди відрізняються тим що мають круглу форму, коричневий колір і м’якоть кисло-солодка, але терпка. Щоб плоди стали м’якими і найбільш готовими до споживання, їх збирають тільки після першого морозу. Багато описують смак германської мушмули, як схожий на яблучне пюре.

Зараз для нас цей фрукт є чимось незвичайним і екзотичним, але сто років тому, для європейців він був цілком звичайним, люди їли його плоди у свіжому вигляді, робили з мушмули десерти і варення.

Нагадаємо.