Останні новини

Підписано план дій Харківської обласної ради як територіального координатора Угоди мерів на 2020 рік

Свої підписи у документі поставили голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та Національний експерт проєкту «Угода Мерів – Схід» в Україні Оксана Кисіль.

План дій передбачає, що Харківська обласна рада як Територіальний координатор забезпечить присутність міст Харківської області у європейській ініціативі «Угода мерів» задля досягнення основного критерію – до 31 грудня 2020 року реалізувати комплекс заходів, спрямованих на виведення Харківської області на вищий рівень енергетичної незалежності та енергоефективності.

Зокрема, Сергій Чернов підкреслив, що підписанти Угоди мерів – на Харківщини це 18 громад, які взяли на себе зобов’язання вжити кроків, що сприяють зниженню СО2 на 30% до 2030 року.

«Це питання регіональної політики. Оскільки стосовно екології та енергоефективності, пов’язаних між собою сфер, окрема територіальна громада не може окремо приймати рішення, щоб вони були ефективні. Має бути спільна політика та скоординовані дії на регіональному рівні. Тож результатом нашої зустрічі стало напрацювання спільного бачення з цих питань на перспективу», – наголосив він.

Так, основні складові плану дій включають:

  • поширення ініціативи «Угода мерів» на території області з метою підвищення зацікавленості місцевих органів влади Харківської області до розробки та впровадження енергетичних політик на місцевому рівні;
  • сприяння в організації тренінгів для спеціалістів органів місцевого самоврядування, які відповідальні або будуть відповідальні за втілення Угоди мерів у своїх громадах;
  • забезпечення технічної допомоги належної якості та інформування про можливості фінансування у формі прямої фінансової допомоги (гранти, субсидії тощо) містам-підписантам, а також надання методологічної допомоги задля результативності реалізації Угоди мерів.

Нагадаємо.