Сергій Чернов: Працюємо над тим, аби у червні всі надходження до обласного бюджету вирівнялись

На цьому наголосив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, відповідаючі на питання журналістів после пленарного Засідання.

«За прогнозними розрахунками щодо зведеного бюджету квітня – це був найбільш важкий місяць з наповнення місцевих бюджетів – мінус 20% від запланованих надходжень. У травні цей показник буде значно менший – за моїми власним прогнозом не більше 10%. У червні, думаю, ми вирівняємо всі надходження та відновимо робочий ритм», – зазначив Сергій Чернов.

Голова обласної ради зауважив, що за кожним напрямком визначено, де можливо зекономити ресурси, враховуючи, що область, як і вся країна, перебуває на карантині.

«В усіх галузях знайдені можливості для економії коштів. У тому числі, враховуючи, що була тепла зима і є економія на енергоресурсах, а також, що з 1 червня не розпочнеться сезон дитячого відпочинку тощо. Намагаємося зробити так, щоб програми соціально-економічного розвитку, капітального будівництва отримали максимальне фінансування. Щоб охопити якомога більше об’єктів – і пускових, і там, де потрібні кошти для продовження робіт. До програми соціально-економічного розвитку включено додатково 14 об’єктів на суму 55 млн грн, навіть у таких важких умовах ми не зупиняємося.

 Ми виконали свої зобов’язання перед Державним фондом регіонального розвитку у повному обсязі, забезпечуючи співфінансування за тими об’єктами, що фінансуються з держбюджету. Майже у повному обсязі продовжиться виконання обласної програми освітлення населених пунктів. Знайти такі можливості було нелегко. Також йдеться про завершення будівництва сільських амбулаторій, дитячих садків, шкіл. У тому ж числі, співфінансування мініпрєктів-переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Жоден район, жодне місто області не залишиться без об’єктів, де цього року продовжиться або буде завершено будівництво», – сказав Сергій Чернов.

Однак у бюджетній сфері є проблеми дещо іншого характеру, не пов’язані із COVID-19.

«Деякі повноваження, передані місцевим бюджетам від держави, не фінансуються нею у повному обсязі. Місцева влада змушена знаходити додатковий ресурс, щоб забезпечувати надання відповідних адміністративних послуг на місцях. Цього року – 7 млрд грн. Приблизно, на 1,4 млрд грн більше ніж минулого року. Але рішення прийнято на законодавчому рівні, ми маємо його виконувати. Ми тримаємо цей удар, знаходимо кошти в обласному бюджеті, щоб повною мірою фінансувати галузь охорони здоров’я, освіти, культури – там, де держава не забезпечила належний обсяг субвенцій».

На думку голови обласної ради, в умовах карантину ключовою є підтримка малого та середнього бізнесу. Тож, були проаналізовані звернення підприємців, переважно представників малого та середнього бізнесу, які не мали змогу працювати під час карантину відповідно до заходів, вжитих на державному рівні.

«Вивчивши ситуацію з кожним підприємством, у профільних постійних комісіях, управлінні апарату обласної ради, що опікується цими питаннями, депутати прийняли рішення надати пільги зі сплати оренди за період карантину, що визначений Урядом, та місяць по тому. Це буде підтримкою для малого та середнього бізнесу й сприятиме відновленню діяльності, забезпеченню людей робочими місцями та заробітною платою, а бюджети – надходженнями», – повідомив очільник депутатського корпусу.

Нагадаємо.