Спецпосланник Уряду Німеччини Ґеорг Мільбрадт закликав до завершення процесу децентралізації

Наступного року має завершитись етап добровільного об’єднання ОТГ. «І зараз, коли стоїть завдання закінчити децентралізацію до 2021 року, немає потреби і часу вигадувати щось нове», – вважає політик.

Треба скористатися напрацюваннями, обрати один з варіантів і прийняти необхідні рішення.

Також, звертаючись до народних депутатів Георг Мільбрадт, спеціальний посланник Уряду Федеративної Республіки Німеччини з питань реформ в Україні наголосив.

«Децентралізація сприймається людьми дуже позитивно, бо об’єктивно є однією з найуспішніших реформ в Україні. Спроможні громади отримали більше повноважень та ресурсів і мають значні успіхи. Вже зрозуміло, що усі громади в Україні мають працювати в умовах децентралізації. Отже треба вирішувати, як далі бути з тисячами громад, що не змогли чи не захотіли об’єднатися. Ви можете спробувати продовжити добровільне об’єднання, або завершити процес, прийнявши відповідний закон. У другому випадку варто передбачити певні стимули для громад», — вважає Георг Мільбрадт.

Також, на його думку, варто вирішити, яку використовувати модель реформування районного рівня. Робити це все одно доведеться, бо об’єднані громади перебрали більшість повноважень району.

«Ви маєте визначитися, які повноваження у децентралізованій системі управління матимуть громади, райони і області, та які функції залишатимуться у державної влади. Крім того, треба вирішити питання державного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. І усі ці зміни закріпити в Конституції», — сказав експерт.

За словами експерта, він готовий і надалі брати участь у дискусіях і надавати допомогу у питаннях створення законодавчого підґрунтя для продовження і завершення децентралізації в Україні.

«Міжнародна спільнота, зокрема Європейський Союз, готова підтримувати вас на шляху децентралізації, а також надавати допомогу у питаннях навчання та підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування та державних службовців», — резюмував Георг Мільбрадт.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вважає, що завершення реформи децентралізації – це життєва необхідність, адже після 2020 року не можуть в єдиному правовому полі існувати громади, які об’єдналися, і які цього не зробили.

На думку Сергія Чернова, «конкуренція компетенцій, яка є сьогодні в районах, що поглинуті новоствореними громадами, починає дискредитувати реформу в цілому, чого допустити не можна. Там, де різні ланки влади займаються одними і тими ж питаннями, де не розмежовані повноваження спостерігаємо неефективне використання бюджетних коштів».

Нагадаємо.