Останні новини

Сергій Чернов: Зведений бюджет Харківської області вже недоотримав 20% від запланованих податків

Про втрати через пандемію бюджетів різних рівнів йшлося у програмі «Де це?» на Громадському радіо.

Голова Харківської облради, президент Асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов розповів:

«У першому кварталі і обласний бюджет, і зведений бюджет області ми змогли виконати, – говорить Сергій Чернов. – А щодо квітня, то до обласного бюджету надходження вже зменшилися на 5%, на 10% знизилися податки на доходи фізичних осіб. Що стосується зведеного бюджету області, там спостерігається зниження доходу від податків на рівні 20%. Це вже багато».

Як наголосив президент УАРОР, «на місцевих бюджетах лежить величезне навантаження, яке передала держава. Тобто вона дала додаткові повноваження, але не виділила додаткових ресурсів. Ми порахували, що Харківська область в цьому році має виділити додаткових 7,3 мільярди гривень.

Зокрема, на заклади охорони здоров’я, і це те, що Національна служба здоров’я не може профінансувати, а ми не можемо скорочувати ні комунальні заклади, ні медичних сестер, бо їх і так вже не вистачає. Це і компенсація на пільгові перевезення, і гроші на технікуми. Це дуже відчутне додаткове навантаження, бо в минулому році ця цифра була на 1,4 мільярди менше. Тому ми будемо переглядати бюджет області, щоб все збалансувати і визначити правильно пріоритети».

Нагадаємо.