Сергій Чернов: Треба вберегти місцеве самоврядування від великої політики. На місцях має бути політика спілкування людей

У Трускавці відбувся П’ятий Форум місцевого розвитку.

П’ятий Форум місцевого розвитку, який зібрав у Трускавці представників місцевого самоврядування з різних регіонів України та сусідніх держав, розпочався з пленарної дискусії «Реформа децентралізації: законодавчі ініціативи для підвищення ефективності розвитку територіальних громад».

Очільники обласних рад, представники громад, уряду та експерти обговорили проблеми проведення реформ, досягнення фінансової спроможності районних та обласних рад, ефективність законодавчих ініціатив.

«Нам потрібні єднання та згуртування. Тому прошу вберегти місцеве самоврядування від політики. На місцях має бути політика спілкування людей. Необхідно розмежувати повноваження усіх рівнів місцевого самоврядування і державної гілки влади. Країни, які завершили децентралізацію, більш гнучкі, місцева влада там швидше реагує на виклики», — наголосив президент асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Сергій Чернов.

Форум місцевого розвитку став чудовою нагодою для напрацювання спільних ініціатив та пропозицій для центральної влади, від якої залежить їх імплементація на законодавчому та виконавчому рівнях.

Перший заступник міністра розвитку та громад Василь Лозинський наголосив, що успішні громади — запорука успіху країни.

Децентралізація — найуспішніша реформа в Україні — ще не завершена, потрібно ще внести зміни до Конституції, зміни до закону про місцеве самоврядування та розмежувати повноваження влад.

«Давайте поважати право, давайте поважати рішення, які ми приймаємо. Сильна влада завжди визнає помилки і це нормальний процес. На сьогоднішній день потрібні зміни до Конституції. Бо поки їх не буде внесено ми не зафіксуємо навіть пройдений семирічний шлях децентралізації і завжди буде спокуса після кожного перезавантаження влади розпочати все з початку. Цього не можна допустити. Це зруйнує країну!», додав Сергій Чернов.

Один з уроків, який винесли учасники дискусії, це те, що відповідальність за розвиток громад переходить на місця та їхні очільники повинні думати, куди і як рухатись, сміливіше брати на себе відповідальність.

Нагадаємо.