На Харківщині підготовлено перших енергоменеджерів

У Харківському університеті міського господарства імені О. М. Бекетова урочисто вручили сертифікати з енергоменеджменту представникам міст-підписантів «Угоди мерів».

Навчання проводилося для старост та представників громад Харківщини.

Новий курс освітньої програми інтенсивного навчання «Енергетичний менеджмент»  був підготовлений Харківським національним університетом міського господарства та складається із семи модулів, розрахованих на 72 години інтенсивного навчання.

Сертифікати енергоменеджера  отримали 14 представників територіальних громад області.

В урочистому заході взяв участь Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Гордий, що співпраця між Харківською обласною радою та університетом міського господарства ім. Бекетова дала свої перші плоди – випуск кваліфікованих енергоменеджерів. Наше спільне завдання сьогодні – допомогти керівникам, містам, громадам підготувати досвідчених менеджерів для покращення енергоефективності територій. Впевнений, те, чому ви тут навчилися – надасть вам і вашим громадам додаткові можливості».

Харківська обласна рада – серед підписантів Угоди Мерів, проекту, у рамках якого проходило навчання: «Ми приєдналися до ініціативи Європейського союзу і на сьогодні в області вже шістнадцять підписантів».

Після закінчення курсу енергоменеджери вестимуть облік і контроль, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть енергозберігаючі заходи у своїх громадах.

Як зазначив ректор університету Володимир Бабаєв, звертаючись до випускників інтенсиву: «Наступна можлива сходинка для вас – отримання знань енергоаудитора, що буде якісно новим ступенем знань і вашої затребуваності. Наш університет – один із небагатьох в країні, готує професійних енергоаудіторів».

Довідково. Програма з навчання енергоменеджерів впроваджується у рамках проекту «Угода Мерів – Схід». Це ініціатива, започаткована Європейським Союзом, до якої Харківська обласна рада долучилася у 2014 році як територіальний координатор. 

За матеріалами:oblrada.kharkov.ua

Нагадаємо.