Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України

На регіональному форумі обговорили стан досягнення цілей сталого розвитку (ЦСР) для підвищення ефективності роботи на обласному рівні.

Йшлося про практичні кроки, які дозволять до 2030 року реалізувати на місцевому рівні глобальну програму з досягнення ЦСР.

Голова постійної комісії з питань бюджету облради Людмила Немикіна розповіла про проект «HOUSES», започаткований для підтримки сталого розвитку міст та громад, а також аби задовольнити потребу людей у якісному житлі.

Окрім того, проект впроваджено для співвласників багатоквартирних будинків в Україні аби допомоги їм значно покращити енергоефективність їхніх будівель через зменшення споживання та вартості енергії.

Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скорочення викидів парникових газів.

ЄС спільно з Урядом Німеччини буде підтримувати діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України.

Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН).

Довідково. Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для впровадження сталих енергоефективних рішень» реалізується на Харківщині у рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку між Програмою розвитку ООН та Харківською обласною радою.

Нагадаємо.