На Харківщині реалізували 12 медичних стартапів 

У Будинку рад відбулось розширене засідання проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Були підбиті підсумки конкурсу мінігрантів для громад.

Серед учасників – голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, члени ради-бенефіціарів, представники територіальних громад.

Завдяки успішній реалізації конкурсу мінігрантів проєкту первинна медицина в громадах Харківщини стала доступнішою і більш якісною, особливо для жителів віддалених від центру громади сільських територій.

Одним з важливих компонентів цього наймасштабнішого для області медичного проєкту є конкурс мінігрантів і сьогодні переможці першого конкурсу мінігрантів презентували втілені ініціативи та отримали відповідні сертифікати.

За словами Сергія Чернова, 12 громад Харківщини змогли за власними першочерговими потребами цілеспрямовано поліпшити умови організації первинної допомоги в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Особливо актуальним для громад було питання оновлення медичного обладнання, зокрема лабораторного й діагностичного. Конкурсанти придбали спірографи, демоскопи, біохімічні аналізатори, гемоаналізатори.

«Нині ми на екваторі нашого проєкту – подолано 15 із 30 місяців. За цей час ми отримали 54 заявки з районів на конкурс медичних мінігрантів. За результатами оцінювання було обрано 12 проєктів на загальну суму 3,5 млн грн, співфінансування в рамках проєкту з обласного бюджету склало 3 млн грн, – розповідає Сергій Чернов. – Завдання з одного боку просте перед нами стояло, а з іншого – амбітне. Головне, що абсолютно своєчасно ми вийшли з такою ініціативою й стали єдиною областю, яка отримала додаткові можливості під час проведення медичної реформи».

Переможцями конкурсу стали: Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Старосалтівська селищна рада Вовчанського району, Центр первинної медичної допомоги №5 Харківського району, Чугуївський міський центр ПМСД, Безлюдівська селищна рада Харківського району, Центр ПМСД Шевченківського району, Нововодолазька селищна рада, Малоданилівська селищна рада Дергачівського району, Центр ПМСД Барвінківського району Барвінківської районної ради, П’ятигірська сільська рада Балаклійського району.

Як розповідали головні лікарі провідних медичних закладів області, завдяки залученню грантових коштів значно збільшився перелік медичних послуг, що надаються населенню.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-німецька медична асоціація».

Конкурс проходив з 28 березня по 12 травня 2019 року.

Нагадаємо.