Стартує програма підготовки енергоменеджерів для громад

Нову освітню програму інтенсивного навчання для енергоменеджерів презентували у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Презентація відбулась під час міжрегіонального практичного семінару «Енергоефективність у громадах: нові виклики, нові можливості».

Ініціаторами програми виступили громади Харківщини, в реалізації проекту сприяє Харківська обласна рада.

«Із запровадженням нової спеціальності в університеті міського господарства громади отримають енергоменеджерів, які достеменно знатимуть, як знижувати витрати на енергетичні й інші ресурси, що дасть змогу економити й спрямовувати кошти на соціальні, інфраструктурні й розвиткові проекти» – сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

В рамках комплексної програми розвитку місцевого самоврядування Харківська обласна рада передбачила близько 1 млн грн на підтримку та співфінансування заходів у рамках проекту  «Угода Мерів-Схід» у Харківській області, в тому числі кошти буде направлено на підготовку менеджерів громад.

Для навчання одного енергоменеджера знадобиться близько 5 тис грн та 72 години інтенсивного навчання.

Цільова аудиторія: спеціалісти будівельної галузі, особи, що можуть впливати на прийняття або приймати ключові рішення в галузі будівництва та житлово-комунального господарства, студенти та викладачі будівельного напрямку підготовки профільних навчальних закладів.

Фахівці, які пройдуть курс, навчаться створювати цілісну картину споживання енергоресурсів, вестимуть облік і контроль, розроблятимуть і впроваджуватимуть енергозберігаючі заходи у своїй громаді.

Освітня програма інтенсивного навчання для енергоменеджерів буде складатися з розділів:

  • Введення в енергетичний менеджмент;
  • Впровадження системи енергоменеджменту на підприємстві;
  • Експрес-обстеження систем енергопостачання і енергоспоживання;
  • Системи обліку підприємства;
  • Методика визначення показників енергетичної ефективності;
  • Інформаційно-аналітичні системи енергоменеджменту;
  • Економічні питання енергоменеджменту.

Нагадаємо.