Освітня ініціатива була озвучена представником України в Бюро Конференції місцевих і регіональних влад країн Східного партнерства (CORLEAP), президентом Української асоціації районних та обласних рад Сергієм Черновим.
Пропонуючи різні формати нарощування потенціалу місцевих і регіональних органів державного управління в країнах Східного партнерства, представник України в Бюро CORLEAP Сергій Чернов зробив акцент на програмах навчання управлінців країн-партнерів. Зокрема:
- короткострокові курси навчання із залученням учасників віртуальної мережі Шкіл державного управління з усіх країн СП, а також зовнішніх партнерів за принципом ротації. Пріоритетна область «зміцнення суспільства» в рамках 20 завдань на період до 2020 року вже створює потребу в розширенні масштабів співробітництва між школами, пов’язаними за допомогою платформи eTwinning Plus. Цей варіант можна розглянути для шкіл/академій державного управління;
- Європейська школа Східного партнерства в Тбілісі може послужити джерелом натхнення при створенні Академії державного управління СП, постійний головний офіс якої буде розміщений на території однієї з країн СП. При наявності можливості в інших країнах можуть бути відкриті її філії;
- онлайн-курси створюють прекрасну можливість для тестування програми навчання і її подальшого вдосконалення.
«Слід враховувати, що потенціал місцевого і регіонального управління – це складне явище – сукупність пов’язаних правових, інформаційних, економічних, інтелектуально-креативних та інших ресурсів, інструментів і можливостей, які можуть бути використані для досягнення цілей розвитку країн і їх територій. Покращуючи якість будь-якої з цих складових, можна змінювати їх управлінський потенціал в цілому», – підкреслив Сергій Чернов.
Нагадаємо.