Сергій Чернов: Відбулось засідання робочої групи по Україні Комітету Регіонів ЄС

Нагальним є питання щоденного інформування Регіонів ЄС щодо об’єктивного стану справ в Регіонах Украіни. Про це повідомив президент УАРОР Сергій Чернов.

«Обговорювали ініціативу Комітету Регіонів щодо створення «Альянсу для відновлення Украіни», об’єднавши міжнародні Фонди, Асоціації (Євросітіз, CEMR, Угода мерів, тощо), ЄБРР, ЄІБ та інших. Мета: уникнути дублювання та отримати прозорість в роботі та чітку координацію.

Необхідним є поглиблення співпраці між регіонами та муніципалітетами Украіни та ЄС, на кшталт, «рівнийрівному» для відбудови Украіни та підготовки до вступу в ЄС.

Розпочалась робота по коригуванню Програми регіональної та муніципальної співпраці (в рамках CORLEAP) ЄС-Східне Партнерство.

На вересень 2022 р. заплановано проведення Форуму «Заради Украіни-відбудова 2022».

В жовтні 2022 року у Польщі буде проведена Конференція ЄС-СП.

В листопаді 2022 року відбудеться пленарне засідання CORLEAP. В порядок денний буде включено питання « Відбудова Украіни».

У вересні-жовтні 2022 року в Чехії відбудеться Конференція щодо фінансування відбудови Украіни.

Кошти виділені ЄС працюватимуть в трьох напрямах: урядова співпраця, співпраця між ОМС, грантові Проєкти.

ЄБРР готує пакет виділення кредитів для сприяння у відновленні України. Короткострокові для відновлення інфраструктури. Середньострокові на підтримку бізнесу та відбудови обєктів критичної інфраструктури економіки. Довгострокові для сприяння сталого розвитку Украіни.

Інформаційно-аналітичний Центр УАРОР може бути надійним партнером у співпраці з Альянсом», – прокоментував Сергій Чернов.

Нагадаємо.