Майбутню політику Східного партнерства обговорюють сьогодні у Вірменії

28 березня у Єревані (Вірменія) проходить 14-те засідання Бюро Конференції регіональних і місцевих органів влади країн Східного партнерства (CORLEAP).

В обговоренні майбутньої політики Східного партнерства та представленні конкретних рекомендацій бере участь Сергій Чернов, представник України у Бюро CORLEAP, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради.

У своєму виступі Сергій Чернов говорив про нарощування потенціалу в місцевому, регіональному та державному управлінні країн СП. Ключова роль, за його словами, в цьому процесі відводиться реформуванню державного управління.

«У Щорічних оглядах економічного зростання ЄС підкреслюється зв’язок між якістю державного управління та економічними умовами, а також здатність державного управління стимулювати продуктивність, конкурентоспроможність і зростання».

Встановлено пріоритет – нарощування інституційного потенціалу державних органів і ефективне державне управління на місцевому та регіональному рівнях.

Очікуваним результатом, зазначив Сергій Чернов, повинно стати підвищення якості послуг, що надаються місцевими органами влади населенню і підприємствам, а також посилення підзвітності місцевої влади та раціональне управління державними фінансами.

Також, на порядку денному засідання Бюро CORLEAP – розвиток програм транскордонної співпраці.

Додатково. Представники країн Східного партнерства, яке цьогоріч відзначає 10 річницю, візьмуть участь у конференції «Місцеві органи влади і організація громадянського суспільства», що відбудеться по завершенні засідання Бюро. Йтиметься про створення відкритого середовища для заохочення громадян до взаємодії з місцевими органами влади, зміцнення інституційної інфраструктури громадянського суспільства.

Нагадаємо.