Сергій Чернов: Медичний проєкт регіону наблизив установи первинної ланки до укладання контрактів з Національною службою здоров’я

Таке переконання висловив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час засідання Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді».

Говорили про підсумки впровадження проєкту, нові активності й проблемні моменти, які виникають у подальшій роботі медичних установ територіальних громад Харківщини.

Зокрема, зауважили керівники Центрів первинної медичної допомоги, наразі триває процес укладання договорів Національною службою здоров’я України, тож медичні заклади, щоб виконати умови контрактування, мають вирішити низку питань, пов’язаних із забезпеченням безперешкодного доступу до медзакладів для людей з обмеженими можливостями.

Голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна звернула увагу учасників проєкту, що для забезпечення сталості проєкту у громадах Харківщини вирішено продовжити цю ініціативу та запровадити новий обласний конкурс медичних мініпроєктів.

«Саме участь у нових конкурсах, запропонованих обласною радою за ініціативи голови обласної ради Сергія Чернова, відкриває можливості для вирішення подібних питань», – зауважила Людмила Немикіна.

«Закликаю усіх ретельно вивчити положення нового обласного конкурсу «Ефективна медицина в громаді». Установи первинної, а також і вторинної ланки медицини можуть отримати додаткові кошти, 500 тис грн, на проведення ремонтних робіт, встановлення пандусів, придбання медичного обладнання тощо. Також, враховуючи потреби громад, у наступному році буде перепрофільовано обласний конкурс «Разом в майбутнє», спрямований у тому числі на медичну складову. Це реальна підтримка громадам, якою варто скористатися, об’єднавши зусилля у співпраці».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вважає, що участь громад у конкурсах, що мають медичну складову, сприяє вирішенню низки питань, які заважають медичним закладам виходити на прямі бюджетні відносини із НСЦЗУ.

«Завдяки дії на території Харківщини конкурсу медичних мінігрантів громади отримали хорошу можливість вирішити низку численних питань. Це важливо саме зараз, коли відбуваються реформа у галузі медицини й зміна адміністративного устрою.

Однак, у сільській місцевості поки що є такі установи, які не укладали угоди із Національною службою здоров’я України. Я бачу у цьому певні проблеми, які загострюються саме зараз. Кожний рівень місцевого самоврядування повинен бути спроможним і мати можливість фінансувати медичні заклади, щоб комунальні медичні установи працювали ефективно і надавали людям якісні послуги, щоб сплачували комунальні платежі, електроенергію, тобто усе, що не фінансується централізовано. Саме тут має бути розуміння передусім у центральної влади, що необхідний перехідний рік для того, щоб завершити передачу майна на базовий рівень, де має надаватися послуга. Маю на увазі усі соціальні послуги, утому числі освіту, спорт й захист населення», – наголосив голова обласної ради.

Нагадаємо.