В Україні відзначається День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. 1990 року Україна першою серед колишніх радянських республік прийняла Закон «Про місцеві Ради народних депутатів, місцеве і регіональне самоврядування».

Цей правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської хартії про місцеве самоврядування, визначивши його право і реальну здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

«Місцеве самоврядування – найбільш наближена до людей ланка влади була, є і буде!», – прокоментував депутат Харківської обласно ради Сергій Чернов.

«Саме від ефективної взаємодії та взаємної довіри населення з місцевим самоврядуванням залежить, як розвиток місцевої демократії та розбудова розвинутого громадянського суспільства, так і якість життя у наших містах та селах.

Така робота потребує високого професіоналізму, відповідальності та самовіддачі. Тому дуже важливо, щоб до місцевої влади приходили люди небайдужі, які щиро люблять свій край та прагнуть позитивних змін.

Від кожного депутата, працівника виконавчого комітету, апарату органу МС залежить наше сьогодення і майбутнє.

Бажаю миру, стабільності, динамічного розвитку, ефективної реалізації намічених проєктів та успіху у вашій цікавій багатогранній, необхідній для людей роботі. Зі святом! Щиро!!!», – сказав Сергій Чернов.

Довідково. День місцевого самоврядування встановлений згідно з Указом Президента від 25 листопада 2000 року. День місцевого самоврядування – це свято української громади. В словнику української мови Грінченка громаду визначено, передусім, як «товариство рівноправних осіб, суспільство».

Нагадаємо.