Програму децентралізації в Україні буде і в подальшому підтримувати DESPRO

В Будинку рад президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів робочу зустріч з представниками Посольства Швейцарії в Україні.

В обговоренні перспектив взаємодії сторін у сфері децентралізації взяли участь старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер та координатор програм Швейцарського бюро співробітництва Ілона Постемська.

Голова Харківської обласної ради висловив подяку швейцарському уряду за впровадження в Україні проекту DESPRO, спрямованого на підтримку децентралізації в Україні:

«Усі чотири фази проекту, який почав втілюватися з 2007 року, були своєчасними і дуже ефективними. Україна тоді робила перші кроки у децентралізації, для підтримки цього руху потрібна була міжнародна технічна допомога. І ми її отримали від швейцарського уряду та проекту DESPRO».

Глобальні й локальні задуми вдалося втілити в рамках діяльності українсько-швейцарської програми. Серед них – реалізація 51 проекту сільського водопостачання у 5 областях; 2 міжмуніципальні проекти у сфері поводження з твердими побутовими відходами; розроблено та запроваджено інтерактивний гео-портал «Адміністративно-територіальний устрій України»; створена та діє експертна група із надання правових консультацій об’єднаним територіальним громадам у рамках Центрального Офісу Реформ тощо.

Сергій Чернов особливий акцент зробив на проектах, які втілювалися DESPRO у партнерстві з Асоціаціями органів місцевого самоврядування.

Також разом із Асоціаціями самоврядування втілюється проект із надання підтримки об’єднаним громадам у розробці місцевих стратегій розвитку.

Старша радниця Посольства Швейцарії в Україні пані Айлін Хофштеттер запевнила, що Швейцарія є надійним партнером для України, особливо в питаннях децентралізації:

«Для уряду Швейцарії співпраця з Україною є однією з пріоритетних. І це ми засвідчуємо не тільки словами, а й на ділі. Тому зараз ми готуємо нову програму співпраці з Україною. Офіційно її впровадження розпочнеться з початку наступного року, вона розрахована на період 2020-2023 роки.

В новій стратегії ми плануємо, як і раніше, працювати над питаннями самоврядування та децентралізації, а також відновлення миру».

За словами пані Айлін, передбачається, що в рамках нового етапу співпраці річний внесок Швейцарії за різними напрямками та програмами буде сягати близько 30 млн швейцарських франків, що приблизно є еквівалентом 30 млн дол США.

Довідково. DESPRO – швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який працює в Україні з 2007 року і фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Нагадаємо.