Останні новини

Сімейні лікарі Харківщини навчалися в Естонії

Сімейні лікарі, керівники та завідувачі амбулаторій ЦПМСД Харківського, Богодухівського, Вовчанського,Зачепилівського, Чугуївського району, Пісочинської та Оскільської ОТГ відвідали Естонію.

Упродовж цього навчального візиту учасники ознайомилися з досвідом трансформації системи первинної медичної допомоги в Естонії та її сучасним станом.

Медики мали нагоду поспостерігати за роботою лікарів та медсестер, ознайомитись з системою менеджменту практики, її структурою, обговорити нагальні питання управління та лікування в процесі дискусії з лікарями та медсестрами.

Також управлінці та сімейні лікарі обговорили разом з командою професорів Університету Тарту систему управління якістю медичних послуг.

Учасники поїздки відмічають: зміни у медичній сфері незворотні, тому вони готові втілювати крок за кроком отриманий досвід, аби змінити медицину на Харківщині на краще.

«Я вражена медициною Естонії: починаючи від  умов університетського навчання і до організації надання медичної допомоги на всіх рівнях: первинному, спеціалізованому, регіональному. У спадок естонцям дісталась така ж радянська система, як і нам. Але вони 25 років тому розпочали реформу, поступово, крок за кроком, втілюючи в життя свої ідеї, і не відступаючи назад. Ці дні змінили моє ставлення до багатьох речей в медицині. і тепер повертаюсь, аби втілювати знання в житті», – розповіла Анастасія Спасібо,  сімейна лікарка ФОП (м. Вовчанськ).

Проект реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Навчальна поїздка організована в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громадах».

Хід проекту  прокоментував голова Харківської обласної ради Сергій Чернов: «Позитивний досвід, який напрацьовано завдяки проєкту, потрібно систематизувати і продовжувати плідну роботу після його завершення. Проєкт можна вважати ефективним, якщо він має продовження навіть після завершення гранту. Харківська обласна рада розуміє необхідність підсилення медичної складової у громадах, як партнер проєкту обов’язково використовуватиме потенціал Ресурсного центру та надасть для цього відповідну фінансову підтримку»

Довідково: Мета проєкту – розбудова ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області.

Нагадаємо.