Реформа на паузі

На своїй сторінці в Facebook голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив побоювання щодо ходу реформи децентралізації в країні.

«Мої застереження та прогнози, які я висловлював щодо проведення реформи децентралізації у рік виборів, на жаль, підтверджуються. Ще на початку року я говорив про небезпеку замороження процесу децентралізації у рік виборів Глави держави та народних депутатів.

Цей рік є фактично визначальним для реформи, для розвитку та зміцнення місцевого самоврядування, й втратити його – значить, втратити реформу децентралізації.

Спільно з іншими асоціаціями, у рамках Конгресу місцевого самоврядування ми планували у червні провести Форум місцевого самоврядування, на який хотіли запросити Президента України, Прем’єр-міністра, парламентарів, представників міністерств, громадськості, наукового та експертного середовища. Спиралися також на підтримку Ради Європи та європейських інституцій.

В ситуації, що склалася, порядок денний формують політичні змагання, популізм, небажання відділити головне від другорядного.

Сьогодні оргкомітет з підготовки Форуму вирішив відтермінувати дату його проведення. Бо головне на таких заходах – не лише обговорення проблемних питань та викликів, а й пошук шляхів їх розв’язання.

Дякую причетним за проведену підготовчу роботу та розуміння».

Нагадаємо.