Сергій Чернов: Районні ради – це не слова на папері – це незамінна частина у системі публічної влади

У Хмельницькому відбулось перше засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад за участю Президента України.

У засіданні взяв участь Президент Української Асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, який зауважив, що районні ради обурені результатами Конгресу.

«Проблеми районних рад на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розглянуті не були, що викликало обурення в їх очільників.

До порядку денного засідання Конгресу планувалося включити пункт 7 « Про питания щодо неналежного фінансування районних рад для здійснення ними повноважень визначених Конституцією України та «Законом про місцеве самоврядування». На жаль, у фіналізованому порядку денному такий пункт був виключений. Також ми хотіли підняти тему повноважень та їх нормативного закріплення й, найважливіше, перспектив внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Втім, районний рівень був повністю проігнорований, що і викликало великий негатив в керівників районних рад.

Після засідання я отримав багато повідомлень про готовність субрегіонального рівня місцевого самоврядування найближчим часом зібратися у столиці і відстоювати свої права, у тому числі, у протестних формах, що нікому не потрібне.

Ми повинні пам’ятати, що районні ради – це не просто слова на папері – це незамінна частина у системі публічної влади, без нормального функціонування якої якість послуг уже вкрай знизилась, про що свідчить понад сто п’ятдесят закритих об’єктів соціальної інфраструктури. Районні ради – це більше 6000 законно обраних депутатів, що прийшли реалізовувати волю громадян. Районні ради – це працівники, що через помилкові рішення окремих «децентралізаторів», працюють майже на громадських засадах…».

Від УАРОР було направлено велику кількість звернень де піднімались проблеми функціонування районних рад й давалися пропозиції як їх вирішити. Однак, серйозної реакції від влади районні ради так і не отримали», – підсумував Сергій Чернов.

У засіданні взяли участь по п’ять представників з кожної області. Це голови обласних центрів, міських та сільських громад. Також були присутні голови районних рад та адміністрацій.

Президент України підкреслив, що на місцеве самоврядування ще чекають реформи, а влада «уважно слідкує» за процесом передачі громадам об’єктів. За його словами, спільно з урядом та парламентом буде ініційовано законопроєкти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів.

Наступного тижня в межах Конгресу відбудеться засідання палати регіонів.

«Маємо надію, що на засіданні Палати регіонів Конгресу, що заплановане на 8 червня у Дніпрі, це непорозуміння буде виправлено», – прокоментував Сергій Чернов.

Тим паче, що нещодавно на нараді в Офісі Президента України, наша пропозиція, щодо включення питання по подоланню кризи районних рад до порядку денного засідання, отримала схвальне рішення.?!

P.S. Переконаний що Президента України не інформують про об’єктивний стан речей! А це вже виглядає як провокація, не на користь державі?!»,- написав Сергій Чернов в Фейсбук.

Нагадаємо.