На Харківщині завершено перший етап реалізації масштабного медичного гранту

Рада партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» підвела підсумки першого року виконання проєкту та стан реалізації міні-грантів.

«В межах фінансування, яке було виділено Європейським Союзом, реалізовані в повному обсязі всі поставлені завдання. Була проведена велика кількість семінарів, навчань, конкурс міні-грантів. Наразі вже приступили до впровадження заходів другого етапу проєкту», – зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Завдяки ярмарки вакансій, до сільської місцевості поїхали сімейні лікарі, які тепер будуть працювати у оновлених приміщеннях та з сучасним обладнанням, забезпечені житлом на території громади.

«Задоволений першим етапом реалізації цього проєкту на Харківщині. Темпи збавляти не будемо. Поставлені завдання на наступний рік, на нас чекає багато роботи. У тому числі, проведення конкурсу мінігрантів для лікарів у сільській місцевості в наданні медичних послуг, міжнародні навчальні поїздки з обміну досвідом», – сказав очільник обласної ради.

Серед заходів першого року дії проєкту в Харківській області проведено:

– 46 тренінгів, в яких взяли участь 177 лікарів і майже 100 управлінців;

– 11 навчальних вебінарів та понад 30 індивідуальних консультацій;

– дві «Ярмарки здоров’я» – у  пгт. Пісочин та м. Золочеві – під час яких перевірили стан здоров’я понад 1300 осіб;

Ярмарок вакансій для студентів та випускників медичних закладів вищої освіти. Інформацію про вакансії на ярмарку презентували близько 25 медичних установ Харківської області.

В рамках проєкту  громади отримали 12 міні-грантів, які мають бути реалізовані до кінця листопада. Загальна сума, витрачена на їх підтримку, склала майже 3 млн грн.

Грантові проекти готувалися за такими напрямками: впровадження стратегічних планів розвитку, зміцнення кадрового потенціалу, придбання нового обладнання, впровадження інновацій у системі надання медичних послуг.

Довідково: проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується Харківською обласною радою в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Нагадаємо.