Відбулось засідання Національного конгресу місцевого самоврядування

14 травня за участі президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова у Києві відбулося засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування.

«Децентралізація має багато позитивних результатів та досягнень, що вже сьогодні відчули жителі громад. Втім, треба пам’ятати, що ця реформа принесла ще один великий здобуток – об’єднала всі рівні місцевого самоврядування навколо однієї мети – успішної демократичної країни. Дуже важливо, щоб ця взаємодія лишалася на такому ж рівні», — сказав Сергій Чернов.

Коментуючи ухвалене рішення, провести позачергове пленарне засідання Конгресу 13 грудня, президент УАРОР зазначив: «Не менш важливим є взаємозв’язок та порозуміння з органами державної влади. Зважаючи, що українці обрали нового Президента, а у жовтні відбудуться парламентські вибори, необхідно буде налагоджувати комунікацію й з ними. Тому Конгрес місцевого самоврядування є відповідним майданчиком для виконання такого завдання».

Крім того Сергій Чернов додав, що результатом роботи грудневого Конгресу, мають стати напрацювання конкретних документів та рішень, що будуть адресовані до центральних органів державної влади задля ефективності реформ.

Довідково. У 2010 році Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад та Українська асоціація місцевих та регіональних влад підписали угоду про співпрацю і взаємодопомогу у форматі Національного конгресу місцевого самоврядування. Основною метою конгресу є забезпечення спільної діяльності сторін, спрямованої на формування державної регіональної політики, удосконалення територіальної організації влади.

Нагадаємо.