Останні новини

В УАРОР назвали основні повноваження, які можуть виконувати укрупнені районні ради

Утримання соціальних об’єктів, транспортної інфраструктури та надання медичних послуг – повноваження, які ефективно виконуватимуться на районному рівні.

Міністерство розвитку громад та територій разом з експертами та асоціаціями органів місцевого самоврядування провели онлайн-обговорення основних положень проєкту законодавчого акту щодо ліквідації та утворення районів.

Зокрема, під час відеоконференції Українська асоціація районних та обласних рад нагадала про перелік повноважень, що можуть бути закріплені за реформованим місцевим самоврядуванням на субрегіональному рівні.

Тож укрупнені районні ради можуть виконувати такі основні повноваження:

  • управління та утримання спільних об’єктів культури, фізкультури, туризму, архітектурних пам’яток районного значення, а також управління іншим спільним комунальним майном та підприємствами комунальної власності територіальних громад району, утримання шкіл-інтернатів загального профілю, спеціалізованих шкіл;
  • надання чітко визначених спеціалізованих медичних послуг, затвердження тарифів у сфері охорони здоров’я, відповідно до методики розрахунків таких тарифів;
  • управління трудовими архівами та будинками соціальної допомоги;
  • будівництво доріг та утримання транспортної інфраструктури районного значення;
  • створення підрозділів для подолання наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій;
  • захист навколишнього середовища, сприяння розвитку рекреаційного потенціалу території району;
  • сприяння соціально-економічного розвитку району, у тому числі, шляхом залучення інвестицій, грантів, міжнародної технічної допомоги.

Зазначений перелік напрацьований експертами Асоціації та схвалений Резолюцією всеукраїнської наради-семінару, що відбулась восени минулого року за ініціативою президента УАРОР Сергія Чернова.

Перелік вже надсилався центральним органам державної влади, а також знову був направлений до Мінрегіону за результатами онлайн-обговорення.

Нагадаємо.