УАРОР просить Президента ініціювати зміни до БК, щоб забезпечити фінансування райрад

Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до Президента України з проханням ініціювати зміни до Бюджетного кодексу та Закону Про місцеве самоврядування.

Мета звернення – забезпечення фінансових гарантій діяльності районних рад.

Так, пропонується доповнити склад доходів загального фонду районних бюджетів стабільними джерелами, зокрема встановити 3% ПДФО та 3% плати за землю.

«Для стабілізації ситуації необхідно конкретизувати видатки з бюджетів районних рад на сферу культури, освіти, охорони здоров’я, спорту, соцзахисту, архітектури та ЖКГ, трудові архіви, програми з розвитку економічного потенціалу, інші програми, що стане підставою для виділення фінансового ресурсу», – зазначає Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Крім того, акцентується увага на необхідності внесення змін до Закону Про місцеве самоврядування в частині управління комунальними об’єктами спільної власності.

Асоціація підкреслює, що провівши з 8 до 12 лютого п’ять робочих кластерних онлайн-нарад та 18 лютого всеукраїнську онлайн-нараду з керівниками районних рад нашої країни, може з упевненістю заявити, що сьогодні субрегіональний рівень місцевого самоврядування зіткнувся з гострими проблемами у процесі передачі майна громадам, фінансуванні повноважень та утриманні виконавчих апаратів районних рад й виплатою компенсацій при вимушеному звільнені та скороченні працівників.

Нагадаємо, 25 лютого під головуванням Президента України відбудеться Рада розвитку громад та територій України, куди запрошений Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Нагадаємо.