Харків’яни активно здають зброю у поліцію

За даними відділу комунікації ГУ НП України в Харківській області, з початку квітня мешканці Харкова здали в поліцію 352 одиниці зброї.

Зокрема, до поліції принесли 40 одиниць нарізної зброї армійських зразків, 197 гладкоствольної та 81 холодної.

Також мешканці Харкова принесли до територіальних підрозділів поліції 109 спецзасобів, 230 снарядів, 254 міни та 209 гранат.

Кожну одиницю зданої зброї та спецзасобів правоохоронці перевіряють за відповідними обліками на предмет її викрадення, втрати чи причетності до злочинів, а також експертами на загальний технічний стан.

У поліції нагадали, що у термін проведення місячника добровільної здачі зброї, – з 5 квітня до 5 травня, – громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ, до інспекторів поліції і добровільно здати зброю, боєприпаси до неї, вибухові матеріали та спеціальні засоби. При цьому люди, які добровільно здають зазначені предмети і матеріали, звільняються від кримінальної відповідальності.

Силовики звертають увагу громадян – близьких родичів померлих власників мисливської зброї та спецзасобів самооборони.

Згідно «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», зброя та спецзасоби померлих власників у п’ятиденний строк повинні також добровільно здаватись їх родичами в органи внутрішніх справ, де вони зберігаються до вирішення питання про спадщину.

Нагадаємо.