У Будинку рад говорили про підсумки реалізації медичного проєкту

На Харківщині другий рік поспіль успішно реалізується проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді.

У перший рік навчання взяли участь понад 200 сімейних лікарів та 100 керівників з 19 закладів Харківщини.

Головні лікарі, економісти та бухгалтери вчаться вирішувати нові управлінські завдання, отримують роз’яснення щодо юридичних та кадрових питань, нової системи фінансування.

Також сформовано третю групу сімейних лікарів, які в подальшому планують розпочати автономну медичну практику.

В рамках проєкту проведено три Ярмарки здоров’я – у смт Золочів, смт Солоницівка, смт Шевченкове. Під час огляду на Ярмарках медики обстежили понад 1500 дорослих та дітей. Загалом в рамках проєкту заплановано 15 подібних заходів.

Також в рамках проекту в Харківському національному медичному університеті відбувся Ярмарок вакансій для студентів та випускників медичних закладів вищої освіти. Інформацію про вакансії на ярмарку презентували 17 медичних установ Харківської області.

На 2020 рік заплановано другий етап конкурсу міні-грантів для медичних стартапів (приватних практик сімейної медицини) та громад (органів місцевого самоврядування та центрів первинної медико-санітарної допомоги).

«Позитивний досвід, який напрацьовано завдяки проєкту, потрібно систематизувати і продовжувати плідну роботу після його завершення. Проєкт можна вважати ефективним, якщо він має продовження навіть після завершення гранту», – сказав під час засідання голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Довідково. Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» стартував восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. Проект реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-німецька медична асоціація».

Нагадаємо.