Сергій Чернов: Найголовніше, щоб світ ніколи більше не знав аварій, які загрожують всьому живому на Землі

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З нагоди пам’ятної дати Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов звернувся до земляків.

«Чорнобильська катастрофа – одна з наймасштабніших техногенних катастроф і трагедій в історії людства. Одразу після аварії 8,5 мільйонів людей отримало опромінення, 155 тисяч квадратних метрів територій було забруднено. Минуло 35 років, али ми з вами добре розуміємо, що наслідки аварії існуватимуть ще довгий час.

Для ліквідації катастрофи було залучено велику кількість рятувальників. Масштаби трагедії могли стати набагато більшими, якби не героїзм, самовідданість, мужність та сила духу людей, які опинилися у смертельно небезпечній ситуації.

Вічна пам’ять усім, хто через вплив радіації не дожив до сьогодення.

Низький уклін ліквідаторам-ветеранам, які досі підтримують сім’ї загиблих, активно займаються громадською роботою і завжди в цей день приходять до пам’ятника героям-чорнобильцям.

Бажаю вам міцного здоров’я, довгих років життя, злагоди та сімейного благополуччя. Не сумніваюся, що усі наступні покоління шануватимуть подвиг ліквідаторів.

В зоні відчуження і сьогодні працюють люди, які слідкують над забезпеченням радіаційної та екологічної безпеки. Але найголовніше, щоб ніколи світ більше не знав аварій, які загрожують всьому живому на Землі», -сказав Сергій Чернов.

Довідково. Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Довкола 4-го блоку був побудований бетонний «саркофаг» (об’єкт «Укриття»). Саме 14 грудня 1986 року було підписано держакт на введення в експлуатацію саркофага над четвертим реактором.

Нагадаємо.