Останні новини

У Харкові обговорили механізм та умови створення індустріальних парків

Під час скайп-конференції за участю обласної ради, міської ради та керівників ОТГ обговорили питання залучення інвестицій через створення індустріальних парків.

Головний тезис онлайн-зустрічі – створення умов для розвитку індустріальних парків на території Харківщини.

Минулоріч прямих іноземних інвестицій на Харківщину було залучено 700 млн дол США, цього не достатньо для забезпечення сталого економічного розвитку великого Харківського регіону. Тому громадам області необхідно провести ревізію земель та інфраструктури, щоб визначити прийнятні варіанти для створення індустріальних парків.

Ілюстративне фото

За словами начальниці управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олени Кулик, для створення індустріальних парків необхідна звичайна промислова територія або вільна земельна ділянка, старі заводи, що вже не функціонують або частина територій підприємств, якими вони не користуються. В майбутньому на території здійснюватиметься господарська, промислова чи науково-дослідна діяльність.

Зі свого боку обласна рада готова акумулювати усю інформацію, яку нададуть міста й ОТГ Харківщини щодо інфраструктури об’єктів.

Завдяки створенню індустріальних парків громади Харківщини отримають: – – залучення іноземних інвестицій, приріст зайнятості населення,

  • збалансований регіональний розвиток,
  • підтримку місцевих виробників, а також сприяння малому та середньому бізнесу.
  • Поміж іншого – дохід за рахунок надання в користування земельних і виробничих площ та зосередження у бюджеті громади 60% від оплати на податок землі.
Ілюстративне фото

Наразі над першим індустріальним парком в області вже працює Малинівська ОТГ. Також свій варіант для започаткування парку запропонувала Мереф’янська ОТГ.

Керівництво області готове надати громадам Харківщини усю необхідну підтримку. Окрім того, область буде займатися централізованою промоцією самих індустріальних парків та підтримуватиме взаємозв’язок з науковими установами регіону, які зможуть підготувати відповідні кадри.

Найініціативніші громади області зможуть отримати фінансову підтримку з фонду Державного регіонального розвитку для створення необхідної інфраструктури.

Нагадаємо.