Сергій Чернов: «Разом в майбутнє» – успішний проєкт, який повинен лише  удосконалюватися відповідно до вимог сучасності 

В Харківській обласній раді пройшло засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє».

Відзначалось, що конкурс буде проводитись і надалі, тому що є успішним, результативним, в ньому зацікавлені і комунальні підприємства області, і громади.

Конкурсний комітет прийняв рішення додати третю категорію учасників конкурсу – комунальні підприємства місцевих рівнів. Для того, щоб мати можливість отримати співфінансування з обласного бюджету.

Заступник голови Конкурсного комітету «Разом в майбутнє», голова бюджетної комісії обласної ради Людмила Немикіна відзначила, що загальна вартість проєкта, в якому братимуть участь комунальні підприємства місцевого рівня, – 1 млн грн, обласного – 1,5 млн грн.

«Окрім того, з 2023 року у конкурсі «Разом в майбутнє» зможуть брати участь лише ті громади, які матимуть стратегію розвитку. На жаль, на даний час таких лише 19», – відзначила Людмила Немикіна.

Загалом на участь у конкурсі з 7 районів надійшло 66 проєктів, з яких 30 – від міських територіальних громад, 33 – від селищних та 3 проєкти – сільських громад. До І категорії зареєстровано 25 проєктів, розроблених в рамках співробітництва територіальних громад та до II категорії – 41 проєкт громадських ініціатив.

За сферами впровадження проєкти розподілилися на:

  • освітянські проєкти,
  • благоустрій територій,
  • охорона довкілля,
  • придбання техніки,
  • розвиток фізичної культури та спорту,
  • проєкти соціального напрямку,
  • розвиток культури та мистецтва,
  • охорона здоров’я.

Нагадаємо, «Разом в майбутнє» – обласний конкурс розвитку територіальних громад, запроваджений у 2009 році за ініціативи тодішнього голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

«В конкурентній боротьбі щорічно в усіх куточках Харківщини вирішуються не великі, але дуже потрібні для людей справи. Ми серед лідерів в цьому питанні в державі. Радий, що вдалося зберегти цей сучасний проектний підхід реалізації різних ініціатив розвитку», – прокоментував для «Харківського виміру» Сергій Чернов.

Довідково. У 2021 році реалізовано 29 проєктів на загальну суму 42,3 млн гривень, в тому числі співфінансування з обласного бюджету 22,4 млн гривень, місцевих бюджетів 19,4 млн гривень та 0,5 млн гривень кошти партнерів.

Нагадаємо.