Близько 400 випадків загорянь у природних екосистемах зафіксовано в регіоні за перші дні квітня

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернувся до громадськості із застереженням щодо небезпеки через пожежонебезпечну ситуацію на Харківщині.

 «Шановні жителі Харківщини!

 Особливі погодні умови, що склалися в регіоні, та необережне поводження з вогнем стали причиною небезпечного росту кількості пожеж, що несуть загрозу як екологічній системі, так і людському життю.

Головне управління ДСНС України у Харківській області повідомляє, що вже за перші дні квітня зафіксовано близько 400 випадків загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах.

Лише за минулу добу, 6 квітня, надійшло 66 повідомлень про займання сухостоїв на Харківщині. Загальна площа цих пожеж – понад 45 га. А з початку 2020 року в Харкові та області сталося 1404 пожежі на відкритій території, що на 65,2 % більше ніж за аналогічний період минулого року.

Як правило, основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є людський фактор, а саме, необережне поводження із вогнем (78,2% від загальної кількості пожеж) та навмисне занесення відкритого джерела вогню (21,8%).

Разом із ГУ ДСНС України у Харківській області Харківська обласна рада закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Не будьте байдужими! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».»

Нагадаємо.