Пожежа на нафтобазі Балаклійського району

Надзвичайна пригода трапилась 2 червня у селищі Андріївка Балаклійського району Харківської області, де розташоване Шебелинське відділення з переробки газового конденсату та нафти.

Підприємство належить до сфери впливу Управління переробки газу та газового конденсату АТ «Укргазвидобування».

За даними ГУ ДСНС України у Харківській області, пожежі передував розлив присадок дизельного палива «ШЕБЕЛЬ», що стався на площі 50 кв.м.

Повідомлення про це до рятувальників 15-ї об’єктової частини ДСНС надійшло від працівників підприємства об 11.06. Викид стався внаслідок порушення нормальних параметрів роботи в установці технологічного змішування паливних присадок.

До місця виклику прибуло відділення рятувальників цієї частини. Після виявлення рятувальниками випаровувань з люку ємності Е-26, було прийнято рішення про виклик другого відділення 15-ї частини. В цей час відбувся спалах у ємності Е-26 з подальшим горінням розлитих присадок.

Зважаючи на ускладнення ситуації, керівник гасіння пожежі викликав додатково сили та засоби згідно плану їх залучення. Об 11:42 пожежу локалізували. О 12:12 її повністю вдалось ліквідувати.

Жертв та постраждалих немає. Наразі правоохоронці проводять перевірку за фактом пожежі.

Загалом у ліквідації надзвичайної події брали участь 6 одиниць основної пожежної техніки, автомобіль порошкового гасіння та 22 чоловіки особового складу. Їм допомагали 5 волонтерів місцевої пожежної охорони.

Нагадаємо.