У перший день Паралімпіади українські спортсмени вибороли 8 медалей

На Паралімпіаді 2020 на Токіо українські спортсмени в перший день змагань, 25 серпня, виграли 8 медалей: 1 золоту, 5 срібних і 2 бронзові.

Це дозволило Україні зайняти п’яте місце в медальному заліку.

Перше «золото» для України завоювала Єлизавета Мерешко, яка несла прапор на церемонії відкриття. Плавчиха фінішувала першою на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Першим володарем «срібла» став плавець Антон Коль на дистанції 100 метрів на спині в класі S1. Ще одне друге місце в плаванні – у Максима Крипака на дистанції 50 метрів (вільний стиль) в класі S10. А Олексій Вірченко завоював срібну медаль на дистанції 100 метрів (батерфляй) в класі S13.

35-річна фехтувальниця Олена Федота поступилася у фіналі жіночої шаблі і отримала «срібло». Такий же нагородою відзначився Артем Манько у фехтуванні на візках.

Першу «бронзу» отримала харківська фехтувальниця Євгенія Бреус. Анна Гонтар стала третьою в плаванні на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Довідково. Паралімпіада в Токіо проходить з 24 серпня по 6 вересня. Україну представляють 143 спортсмена в 15 дисциплінах.