Військкоматів на Харківщині не буде

На початку 2016 року Рада нацбезпеки і оборони разом з Кабміном вирішили, що система військкоматів стала неефективною машиною, в якій панує хабарництво і паперова бюрократія. Тому їх вирішили замінити на  Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Пілотний проект реформування був недавно успішно завершений в Чернігові. Особливий акцент був зроблений на роботі з громадянами, а не формальному виконанні термінів призову.

Раніше військкомати працювали тільки два дні на тиждень, а терцентр, буде приймати громадян з 8:00 до 17:00 щодня. Більш того, в ньому будуть надавати юридичну та психологічну допомогу профільні фахівці. Також у військкоматах бажаючі можуть знайти рекрутерів з бойовим досвідом, які представлятимуть різні роди військ. Вони будуть вербувати охочих на службу за контрактом.

За словами Юрія Калгушкіна, військового комісара Харківщини: «Зараз ця робота проводиться, але не комплексно. Ми вже відпрацьовуємо цю схему, порядок, саму методологію переведення на вищий рівень військово-патріотичного виховання в першу чергу в середніх закладах, але й у вищих навчальних закладах».

 

leave a reply