Небезпека Харківських джерел

Нітрати, аміак, хлориди та інші небезпечні хімічні елементи виявили у водах Харківської області.

Співробітники Харківського обласного лабораторного центру з січня по вересень перевірили понад 4 тисячі джерел і криниць. Майже половина з них не відповідає санітарно епідеміологічним нормам.

Зокрема, у джерелі селища Олешки перевищено кількість нітратів, в парку «Юність» перевищено вміст нітратів і загальної жорсткості. У джерелах на вулиці Мінераловодський в Київському районі, в Манжосовому яру на Північній Салтівці і в Олексіївській балці в Шевченківському районі зміст коліформи не відповідало вимогам.

Показники питомої ваги проб перевищують в Лозівському, Нововодолазькому, Близнюківському, Краснокутському, Борівському, Золочівському, Первомайському, Чугуївському, Кегичівському, Валківському, Ізюмському та Дергачівському районах.

У джерелах і колодязях показники перевищували нормативи по каламутності, загальної жорсткості, окислюваність, вмістом нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза і фтору.

За інформацією санлікарів на Харківщині в джерелах і колодязях рівень нітратів перевищує допустимий. У деяких районах він перевищує норму в 2,5 рази, в 5,5 раз і в 10 разів. Більш ніж в 10 разів рівень нітратів перевищено в джерелах Красноградського і Нововодолазького районів.

Також якість води в колодязях не відповідає нормам в Зміївському, Кегичівському, Вовчанському, Балаклійському, Краснокутському і Первомайському районах.

Очищувати воду самостійно або вживати в їжу заздалегідь очищену воду – надійна можливість подбати про своє здоров’я.

leave a reply