У Харкові судили шахрая, який виманив майже три мільйони гривень

У Харкові викрили 36-річного шахрая, який протягом  трьох років виманив у довірливих громадян 2,8 млн. грн.

За даними прес-служби прокуратури Харківської області, з  2013-го по 2016 рік засуджений скоїв низку злочинів, більшість з яких – шахрайства. Жертвами афериста ставали заможні бізнесмени, самотні жінки, випадкові знайомі.

Схеми завжди були різними. Шахрай дуже швидко входив у довіру до майже незнайомих людей, після чого “професійно” виманював гроші.

Найбільшу суму – понад 1 млн. грн. – зловмиснику вдалося виманити у подружжя харківських бізнесменів. Аферист тероризував сім’ю, кожен раз придумуючи нові схеми наживи: інсценував дзвінки з погрозами фізичної розправи і знищення бізнесу, потім брався “допомогти” сім’ї уникнути неприємностей.

За черговою  зі своїх легенд, засуджений був близьким другом відомого політика. Через свої “зв’язки” обіцяв ще одній сім’ї уникнути великого штрафу.  Для “вирішення” питань отримав від подружжя 10,5 тис. доларів, з якими втік.

Неодноразово на вудку шахрая потрапляли жінки. Так, адміністратор одного з харківських кафе довірливо розповіла аферистові про  житлові проблеми. Спритник  переконав потерпілу, що допоможе примножити її заощадження і придбати нерухомість. Жінка віддала зловмиснику золоті прикраси загальною вагою понад 100 г, які той обіцяв вигідно продати. А коли жінка загубила паспорт, став брехати, що за її втраченим паспортом хтось оформив величезний кредит майже на півмільйона гривень. “Благодійник” обіцяв вирішити проблему і для залагодження питань з банком взяв у неї ще майже 15 тис. грн.

Також, шахрай обдурив також знайому жінку-флориста, у якої замовив 301 троянду більш, ніж за 7 тис. грн. Гроші обіцяв віддати після доставки, але за квіти так і не розрахувався. Аналогічним чином він “замінив” шини на автомобілі Toyota Prado, який належав його знайомій. Крім того, аферист зумів двічі розіграти схему з продажу неіснуючих автомобілів.

На рахунку засудженого також розбійний напад на таксиста.

Всього за три роки зловмисник зумів заволодіти коштами 14 потерпілих на загальну суму майже 2,8 млн.грн.

Харківський районний суд визнав 36-річного харків’янина винним у серії шахрайств, розбоїв, грабежів та крадіжок (ч. 2,3,4 ст. 190, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 187 КК України). За інформацією начальника відділу прокуратури області Максима Блохіна, зловмиснику присудили 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зараз вирок суду не набув чинності, оскільки йде час на апеляційне оскарження.

Нагадаємо