Харків стане четвертим містом, де з’являться поліцейські офіцери громади

У Харкові презентували проект «Поліцейський офіцер громади». Планується, що в області працюватимуть 37 поліцейських офіцерів громади.

Новий проект передбачає, що офіцер поліції буде тісно взаємодіяти з жителями своєї громади і орієнтуватися на їх потреби. 80-90% робочого часу поліцейський буде перебувати в громаді.

Проект окремих офіцерів, які не тільки будуть працювати на території громади, а й будуть там жити, Національна поліція запускає в рамках децентралізації.

Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевих жителів, підтримувати з ними постійний контакт і щодня забезпечувати порядок на своїй території. Також в їх обов’язки входить – своєчасно реагувати на проблеми громади і запобігати правопорушенням.

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то звітувати він буде не тільки перед керівництвом відділу поліції, але і перед самими жителями.

Участь у презентації взяли керівники Національної поліції України, міжнародні партнери, керівники відповідних підрозділів Нацполіції, представники обласної влади та територіальних громад.

Довідково: Проект «Поліцейський офіцер громади» – це продовження впровадження реформи поліції, метою якого є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та мешканцями сільської місцевості. Передбачається, що в кожній територіальний громаді житиме та працюватиме поліцейський, який опікуватиметься виключно безпекою та захистом цієї громади. Цей офіцер стане повноправним її представником, житиме її проблемами, перебуваючи на постійному зв’язку з мешканцями та допомагатиме їм. Взаємодія поліцейського і громади буде спрямована в першу чергу на запобігання злочинності. 

Нагадаємо