Затримано шахраїв, які ошукали громадян на два мільйони гривень

У Харкові перед судом постане група шахраїв, які ошукали громадян на понад два мільйони гривень. Жертвами зловмисників стали мешканці одразу кількох областей.

У ході досудового розслідування з’ясували, що до складу злочинної групи входить п’ятеро осіб віком від 27-ми до 34-х років.

Зловмисники розміщували оголошення в Інтернеті про продаж товарів широкого вжитку, наприклад, медичних масок, сільгосппродукції або сонячних батарей. Попередньо проаналізувавши вартість на подібні товари на ринку, зазначили у своїх оголошеннях значно нижчі ціни. Саме ціна й приваблювала потенційних жертв.

Головною умовою угоди була обов’язкова передоплата за товар на банківську картку. Після проведення попередніх розрахунків покупці не отримували товар, а шахраї переставали виходити на зв’язок. Банківські картки були оформлені на підставних осіб, які знімали гроші та передавали їх аферистам.

Наприкінці лютого 2020 року у Харкові учасників злочинної групи затримали під час спроби зняти кошти, отримані від громадянина за продаж медичних масок. Зловмисникам було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

За результатами проведених слідчо-оперативних заходів поліцейські зібрали докази їхньої причетності до восьми фактів злочинної діяльності на понад два мільйони гривень. Жертвами зловмисників стали мешканці Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Полтавської, Харківської та Миколаївської областей.

Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт направлено до суду. Обвинуваченим може загрожувати до 12-ти років ув’язнення.

Нагадаємо.