Останні новини

Затримали харків’янина, який займався незаконними фінансовими операціями

Кіберполіція викрила харків’янина, який займався незаконними операціями з електронними грошима.

Фігурант здійснював обмін електронних грошей через Телеграм-акаунти, використовуючи платіжні системи, заборонені до використання в Україні.

Кіберполіція встановила, що 26 річний чоловік створив та адміністрував сайт, на якому рекламував послуги з онлайн обміну електронних грошей, криптовалюти та проводив фінансові операції з електронними грошима російських платіжних систем, заборонених на території України.

Для підвищення прибутковості онлайн-обмінника фігурант здійснював D-dos атаки на сайти з надання онлайн-обміну своїх конкурентів.

Для цього зловмисник використовував власні Телеграм-акаунти, готівку видавав клієнтам через власну мережу стаціонарних пунктів обміну валют в Харкові.

Особи, які бажали здійснити фінансові операції з електронними грошима, оформлювали заявку на Телеграм-каналі фігуранта. Клієнт перераховував кошти на банківський рахунок чоловіка в національній валюті та отримував еквівалент на електронні чи криптогаманці заборонених платіжних систем, або отримував готівку в пункті обміну валют.

Зазвичай вказані електронні платіжні системи використовуються злочинними елементами для протиправної діяльності та відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, у зв’язку із неможливістю відстеження їх походження правоохоронними органами.

За місцем мешкання чоловіка, пунктах обміну валют вилучили комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку, кошти в розмірі біля 3 млн. грн.

Чоловіку загрожує позбавленням волі на строк до восьми років. Досудове слідство триває.

Нагадаємо.