Рекордна кількість бажаючих вирушити в антарктичну експедицію

 

У Міністерстві освіти і науки, після першого місяця відкриття конкурсу для відбору учасників в експедицію на станцію «Академік Вернадський», заявили про рекордну кількість бажаючих.

178 українців подали заявки на участь в 24-й антарктичної експедиції. Серед них – 32 жінки, які претендують на посади вчених, кухарів, лікарів і сисадмінів. Планується, що відбір команди завершиться в січні 2019 року.

Такі дані за підсумками прийому документів в експедицію надає Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) Міністерства освіти і науки.

Наразі прийом документів завершено. Адже тривав він з 27 вересня до 30 листопада 2018 року.

Відзначається, що в експедицію потрапити було досить складно, крім того, це був своєрідний закритий «чоловічий клуб», в якому не було жінок. Однак цього разу ніяких гендерних обмежень щодо можливих учасників експедиції немає.

Найбільший конкурс – за право стати системним адміністратором зв’язку (47 осіб: 46 чоловіків, 1 жінка), дещо менше – кухарем (33 людини: 23 чоловіки і 10 жінок) і лікарем (27 осіб: 18 чоловіків, 9 жінок). Також працювати рік на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» хочуть 40 вчених (28 чоловіків і 12 жінок), 16 дизелістом-електриків (тільки чоловіки), 15 механіків (тільки чоловіки).

«У цьому році ми вже за результатами тільки першого місяця – маємо рекордну кількість заявок, адже вперше оголосили відкритий конкурс на відбір команди на станцію», – відзначив в. о. директора НАНЦ (Національний антарктичний науковий центр) міністерства Євген Дикий.

Планується, що відбір команди завершиться в січні 2019 року. Причому має бути визначено 2 склади: основний і запасний. Всі вони будуть проходити навчально-тренувальні збори, за підсумками яких буде затверджено остаточний склад експедиції.