Стартував конкурс на участь у 27-й Українській антарктичній експедиції

27-ма експедиція до Антарктики на 2022-2023 роки вирушить на станцію «Академік Вернадський» на власному науково-дослідному криголамі.

Прийом анкет триватиме до 3 вересня, говорять у Міністерстві освіти та науки України.

«Цьогоріч чекаємо більше заявок на конкурс від кандидатів, адже, по-перше, восени минулого року уряд суттєво збільшив зарплату для наших полярників, у середньому до 54 тис. грн на місяць, і тепер в Антарктиду можна їхати не тільки за неймовірними враженнями, а, по-друге, саме 27-ма експедиція вперше за останні 20 років вирушить на станцію на власному науково-дослідному криголамі!», –  зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Для зимівлі на станції традиційно шукають науковців за напрямами: науки про життя, науки про Землю та фізичні науки, а також команду життєзабезпечення – кухар, лікар, дизеліст-електрик, системний механік, сисадмін.

До кандидатів є як загальні вимоги, так і специфічні за посадою. Наприклад, кожен майбутній полярник повинен мати гарний стан здоров’я, бути комунікабельним та неконфліктним, знати іноземну мову, вміти працювати з комп’ютером тощо.

Конкурс у 27-му УАЕ триватиме в кілька етапів. Після завершення прийому анкет конкурсна комісія здійснить попередній відбір кандидатів (за формальними ознаками). Відтак упродовж місяця претенденти повинні будуть подати необхідний пакет документів. На третьому етапі відбувається фахова співбесіда та психологічне тестування. За їхніми підсумками конкурсна комісія приймає рішення про рекомендацію або відхилення кандидатур до складу експедиції. Також формується кадровий резерв. Після цього на кандидатів чекає медичний огляд і в разі його успішного проходження – командні збори, тренінги та навчання.

Інформація про участь у конкурсі, перелік документів, оплата праці, забезпечення та охорона здоров’я – в офіційному оголошенні.

Нагадаємо.